Lovely Glitter Glue Base - klej do brokatów
kosmetyki

Lovely Glitter Glue Base – baza pod cienie brokatowe.

Ostatnio coraz częściej sięgam po cienie sypkie. Potrzebowałam czegoś co ułatwi ich aplikację i pomoże wydobyć potencjał. W moje ręce wpadła baza Lovely Glitter Glue. Teraz używam jej zawsze, kiedy sięgam po pigmenty.

Bazę Lovely znajdziemy w drogerii Rossmann i kosztuje około 15 złotych. Zamknięta jest w praktycznej tubce z dziubkiem, dzięki czemu łatwo możemy dozować ilość produktu i nic się nie marnuje. Pojemność 8 ml to całkiem sporo jak na taki produkt.

Glitter Glue ma za zadanie zapobiec osypywaniu się cieni, ograniczyć nieestetyczne zbieranie się produktu w załamaniach powieki oraz przedłużyć trwałość.

Aplikacja bazy jest bezproblemowa. Wystarczy nam ilość małego ziarenka. Po wyciśnięciu z tubki baza ma lekko złoty odcień, jednak to zasługa maleńkich drobinek, które są w niej zatopione. Po wklepaniu jest całkowicie przeźroczysta, a drobinki praktycznie niewidoczne.

Baza Lovely Glitter Glue

Konsystencja jest lekka i nieobciążająca. Po zaaplikowaniu delikatnie się klei, co jest charakterystyczne dla tego typu produktów. Dzięki temu cienie z łatwością się przyklejają i nie przemieszczają.

Delikatnie wklepuję go palcem, uważając na nałożone wcześniej cienie. Jedyną wadą tego produktu jaką zauważyłam jest fakt, że po nałożeniu na inny cień może troszeczkę go rozpuszczać. Jest to kłopotliwe, kiedy nałożymy kolorowy cień i chcąc go podbić sięgamy po topper. Trzeba wtedy bardzo uważać, aby nie rozmyć pigmentu.

W przypadku cieni sypkich, brokatowych sprawdza się świetnie. Przed jej zakupem miałam taki problem, że przy używaniu błysków w sypkiej formie, drobinki wędrowały po twarzy i przenosiły się ponad załamanie powieki. Oczywiście w przypadku osypu drobinek możemy na to zaradzić, stosując technikę odwróconą makijażu. Wykonujemy wtedy najpierw makijaż oczu, a następnie twarzy. W przypadku pojedynczych drobinek na matowym cieniu jest cięższe do wykonania.

Cienie Revolution PRO na bazie i bez
Paletka Revolution PRO Nath I’m Not Afraid to Sparkle
od góry pierwszy swatch bez bazy, drugi z bazą
cień miedziany o nazwie ROMANCE oraz zielony BALI

Po aplikacji palcem niewielkiej ilości baz nakładam wybrany brokatowy cień. Najczęściej używam go do przyklejenia cieni na środku powieki, w kąciku wewnętrznym lub na dolnej powiece.

Glitter Glue ułatwia aplikację cieni sypkich, zauważyłam również, że przedłuża ich trwałość. Prasowane błyski nałożone na tę bazę prezentują się lepiej, są bardziej efektowne.

Lovely Glitter Glue

Niestety nie mam tutaj porównania z klejem do brokatów marki NYX. Ile razy chciałam go kupić to był wyprzedany i w końcu trafiłam na produkt z Lovely. Jest on tańszy i mi sprawdza się na tyle dobrze, że nie czuję potrzeby zakupu tego słynnego kleju. Spotkałam się z kilkoma opiniami, że jest to jego dobry zamiennik.

Używałyście już Glitter Glue od Lovely? A może jesteście wiernymi fankami kleju NYX?

Miłego dnia!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *